Kuidas multšida?

Multši müük - Pirita terviserada

Multšimine on aiapidamises üks olulisemaid ja lihtsamaid viise taimede tervise parandamiseks ning kasvu soodustamiseks. Multšimisel kasutatakse erinevaid materjale nagu puiduhake, heina, lehti jne, mis kantakse taimede ümber. Selles blogipostituses jagamegi teiega, kuidas multšida ja milliseid materjale selleks kasutada.

Miks multšida?

Multšimine aitab vähendada umbrohtude kasvu, säilitab mulla niiskust ja parandab mulla struktuuri. Samuti aitab multšimine vältida mulla erosiooni ja kaitseb taimi külma ja kuuma ilmaga. Lisaks sellele aitab multšimine kaasa mulla mikrofloora ja -fauna arengule, mis on oluline taimede toitumise seisukohalt.

Dekoratiivmultš

Millist materjali kasutada?

Multšiks sobib praktiliselt igasugune taimset või mineraalset päritolu materjal, näiteks puiduhake, õled, hein, lehed, kive jne. Puiduhake on populaarne materjal, kuna see laguneb aeglaselt ning säilitab pikka aega mulla niiskust ja struktuuri. Lisaks aitab puiduhake kaasa mulla viljakuse parandamisele ja sobib hästi nii lillede, köögiviljade kui ka puude ja põõsaste multšimiseks.

Kuidas multšida?

  1. Eemalda umbrohud ja vajadusel tasanda pinnas.
  2. Kanna multš ühtlaselt taimede ümber, jättes taimede tüved piisavalt vabaks, et vältida mädaniku teket.
  3. Vajadusel kasta multšitud piirkonda.
  4. Kontrolli multši seisukorda ja vajadusel lisa uut multši.

Kokkuvõte

Multšimine on oluline osa aiapidamisest ning aitab parandada taimede tervist ja kasvu. Puiduhake on üks populaarsemaid multšimise materjale, kuna see säilitab mulla niiskust ja struktuuri, parandab mulla viljakust ning sobib hästi erinevate taimede multšimiseks. Ära unusta multši regulaarset kontrollimist ja vajadusel lisamist ning naudi tervislikke ja kauneid taimi oma aias.

Multši kohta saad rohkem lugeda ka siit.

Terviserada

Teised multši ja multšimisega seotud postitused

Multši kasutamine

Kus kasutada multši?

Kas olete kunagi mõelnud, kuidas saaksite oma aias taimede kasvu parandada ja umbrohu levikut vähendada? Üks suurepärane viis selle saavutamiseks on kasutada multši. Multš on

Loe edasi
Erinevad multši liigid

Erinevad multši liigid

Kas olete kunagi mõelnud, milline multš sobiks teie aeda kõige paremini? Multšimine on üks oluline aiatöö, mis aitab säilitada mulla niiskust, vähendada umbrohu kasvu ning

Loe edasi

Jaga seda postitust

Kirjuta meile

Puidukäitlus OÜ logo