Puiduhakkest multš kui loodussõbralik multšimaterjal: eelised ja kasutusvõimalused.

Multši müük terviseradade rajamiseks

Kuidas multš aitab Sinu aeda ja samal ajal ka keskkonda hoida.

Kas oled kuulnud multšist? Kui ei, siis see on kindlasti midagi, mida peaksid teadma. Multš on väga kasulik vahend aia tervena ja ilusana hoidmiseks ning see on ka keskkonnasõbralik alternatiiv traditsioonilisele umbrohu tõrjele.

Mis on multš?

Multš on materjal, mis pannakse maapinnale taimede ümber, et säilitada mulla niiskust ja vähendada umbrohu kasvu. Multšiks võib kasutada erinevaid materjale nagu näiteks rohumättaid, lehti, purustatud koort, turvast ja ka puiduhaket. Puidukäitlus OÜ pakub oma klientidele puiduhakke multši.

Kuidas multš aeda aitab?

  1. Säilitab mulla niiskust: Multši kasutamine aitab hoida mulla niiskust, sest see takistab vee aurustumist pinnalt. See on eriti oluline kuivades piirkondades, kus on vaja vett säästa.
  2. Takistab umbrohu kasvu: Multšikiht blokeerib umbrohu kasvu, sest see takistab seemnetel idanemast ja võtab taimedelt ära valgust ja toitaineid.
  3. Parandab mulla kvaliteeti: Multšis sisalduvad orgaanilised materjalid parandavad mulla viljakust, sest nad varustavad taimi toitainetega ja suurendavad mulla õhulisust.
  4. Kaitseb taimi: Multš aitab kaitsta taimi äärmuslike temperatuuride eest, sest see hoiab mulla jahedamana suvel ja soojemana talvel.
Dekoratiivmultš

Multš mis on valmistatud puiduhakkest.

Puiduhake on suurepärane materjal, mida saab kasutada multšina, et säilitada tervislikku ja viljakat mulda aedades ja põldudel. Puiduhake on valmistatud puutüvedest, oksadest ja muust puidujäätmetest, mis jäävad pärast puidu töötlemist ja lõikamist alles. Need jäägid purustatakse ja muudetakse väikeseks hakkeks, mida saab seejärel kasutada mulda katvaks kihiks. Saame valmistada erineva suurusega ja puuliikidest multši vastavalt kliendi soovile.

Puiduhakke multšina kasutamine on väga kasulik, kuna see võib vähendada umbrohu kasvu ja säilitada mulla niiskustaset. Lisaks aitab multšikiht säilitada mulla temperatuuri, mis võib takistada taimejuurte külmutamist talvel või ülekuumenemist suvel. Puiduhakke multšikiht võib samuti vähendada mullapinna erosiooni, kuna see aitab hoida mulda paigal tugevate vihmasadude ajal.

Puiduhake on ka keskkonnasõbralik valik, kuna see on biolagunev ja ei sisalda kahjulikke kemikaale. Kui multšikiht hakkab aja jooksul lagunema, toimib see ka orgaanilise väetisena, mis annab taimedele vajalikke toitaineid ja aitab hoida mulda viljakana.

Kokkuvõttes, multšikihi kasutamine puiduhakkest on mitmekülgne ja keskkonnasõbralik valik, mis võib aidata säilitada tervislikku ja viljakat mulda, vähendada umbrohu kasvu ning kaitsta taimi äärmuslike ilmastikutingimuste eest. Lisaks on multši ilus vaadata.

Multši müük - Puidukaitlus OÜ

Kuidas multš aitab keskkonda?

Multšimine on ka keskkonnasõbralik alternatiiv traditsioonilisele umbrohu tõrjele. Multši kasutamisel ei ole vaja kasutada keemilisi umbrohutõrjevahendeid, mis võivad kahjustada loodust ja põhjavett.

Kuidas multšida?

  1. Eemalda umbrohud ja vajadusel tasanda pinnas.
  2. Kanna multš ühtlaselt taimede ümber, jättes taimede tüved piisavalt vabaks, et vältida mädaniku teket.
  3. Vajadusel kasta multšitud piirkonda.
  4. Kontrolli multši seisukorda ja vajadusel lisa uut multši.

Loe täpsemalt multšimise kohta blogipostitusest siit.

Jaga seda postitust

Kirjuta meile

Puidukäitlus OÜ logo