Pakendiseaduse uued nõuded

Seadused

Millal hakkavad kehtima pakendiseaduse uued nõuded?

Pakendiseaduse uued nõuded hakkavad kehtima 01.05.2023 ning on oluline teema, millest kõik ettevõtted peaksid teadlikud olema. Eestis on igal aastal sadu ettevõtteid, kes satuvad pakendiaktsiisi ja pakendiettevõtteks olemise nõuetega hätta. Pakendiseaduse eesmärk on vältida keskkonna saastamist ja motiveerida ettevõtteid pakendeid ringlusse suunama.

Kuidas vabaneda pakendiseadusest tuleneva aktsiisimaksu tasumise kohustusest?

Kui annate pakendid üle Puidukäitlus OÜ-le, saate vabaneda aktsiisimaksu tasumise kohustusest. See võimaldab teil keskenduda oma ettevõtte põhitegevusele, samal ajal kui Puidukäitlus OÜ tagab pakendijäätmete korrektse käitlemise.

Eesti Maksu- ja Tolliamet (EMTA) tuletab küll ettevõtetele meelde pakendiettevõtjate kohustusi, kuid siiski jääb paljudele ettevõtetele pakendiseaduse nõue üllatusena. Valdavalt ei suuda ettevõtted ise pakendeid kokku koguda ja taaskasutusse suunata, mistõttu sõlmitakse lepinguid partneritega.

Kes on pakendiettevõtja?

Pakendiettevõtja on isik, kes pakendab kaupa ja müüb selle Eesti turul, impordib Eestisse pakendatud kaupa või müüb (sh vahendab) pakendatud kaupa Eestis. Seetõttu on ettevõtete jaoks pakendiseaduse järgimine hädavajalik, et vältida suuri lisakulusid ja tagada keskkonnasäästlik tegutsemine.

Jaga seda postitust

Kirjuta meile

Puidukäitlus OÜ logo